VIZITKA

Papillon Ben

Brno
63500
Česká Republika

Telefon:
+420605210263
E-mail
Homepage


Úprava/editace vizitky

Jmenuji se Ben, doma mi říkají Bendoucha a jsem z rodu Papillonů. Narodil jsem se 5.dubna 1997, takže jsem psí pán v letech.

Bydlím v Brně a jsem celkem spokojený, protože je tu dost travnatých ploch a různých patníků, kde objevuji nové pachy. Když potkám nějakého jiného psího pána, tak se mi okamžitě zvedne adrenalin a moje hlasivky pracují na plný výkon. Ovšem když potkám psí slečnu, to je jiná - to se natřásám a snažím se ukázat v tom nejlepším světle.

Mám čtyři páníčky a každého z nich poslouchám jinak - nejvíce poslouchám hlavu rodiny, pro mě vůdce smečky. Ty ostatní mám pro pobavení a starají se o mě

Spím v mém pelechu, který jsem dostal pod stromeček, ale nepohrdnu ani jakýmkoli odloženým kouskem oblečení.

Mou oblíbenou hračkou je kulička, kterou aportuji a pak se s některým z paníčků o ni přetahuji. Rád také sedím u otevřeného okna a pozoruji, co se dějě venku a zachytávám pachy. Zbožňuji ráchání v mokré trávě, vytahování oblečení svých páníčků, ňafání na všechno, co se jen pohne a ze všeho nejvíc miluji, když mě drbou na bříšku.

Ženskou mi ještě nedopřáli, ale i tak se mám skvěle. Ke štěstí mi vůbec nic nechybí. Mno možná snad jen nějaký ten buřtík. Musím teď držet dietu. Měl jsem problémy s ledvinami, tak mě páníčci vzali na vyhlídkovou trasu k veterináři. Tam mě zrentgenovali a dali mi dietní granule. No nic moc, ale aspoň je to údajně zdravé.

Český název: Papillon
Originální název: Papillon -
Epagneul Nain Continental
Oficiální zkratka: PAP
Číslo standardu FCI: 77
Skupina FCI: Skupina 9 - Společenští a doprovodní psi
Použití: Společenské plemeno
Výška: Výška v kohoutku cca 28 cm
Váha: od 2,5 – 4,5 kg.
Barva srsti: Na bílém podkladě všechny barvy. Na trupu a končetinách musí převládat bílá. Bílá lysina na hlavě má být dobře viditelná. Bílá barva převažující na hlavě je nežádoucí. Pysky, oční víčka a nosní houba dobře pigmentované.